Teknoloji

Doğal Selfie Nasıl Çekilir

selfie

Doğal Selfie Nasıl Çekilir?

Kişinin kendi fotoğrafını çekmesi aslında fotoğraf teknolojisinin ilk çıktığı andan itibaren hayatımızda olmuştur. İnsanlar kendi kendine fotoğraf çekmeyi denemiş ancak ön kamera olmadığı için başarılı pozlar yakalayamamışlardır. Son yıllarda gelişen telefon teknolojisi sayesinde ön kameralar hayatımıza girmiş ve selfie çekimleri daha başarılı bir hal almıştır. Daha iyi selfie çekmenin püf noktaları için selfie uygulamaları hatta eğitim programları bile var. Peki, selfie çekimi nasıl yapılır? Daha iyi selfie çekmek için öneriler nelerdir? İnceleyelim…

  • Doğru açıyı bulun

Kusursuz bir selfie, ancak doğru açının bulunmasıyla mümkün olabilir elbette. Herkesin doğru açısı farklı olacağından bu konuda net bir şey söylememiz doğru olmaz. Öncelikle kamerayı karşınıza alın ve kendinizin doğru açısını fark edin. Ayrıca kamera açısıyla da oynayabilirsiniz. Kamerayı düz açıda tutmak yerine; görüş açısının biraz yukarısında tutmayı ya da hafif sağ/sol açı ayarlamayı deneyebilirsiniz.

 

selfie

  • Arka plana dikkat edin

Daha iyi selfie’ler için arka planı mutlaka önemseyin. Arka planınız eğer bir manzara ise arkanızın boş olmasına, eğer kapalı alanda selfie çekiyorsanız ise arka planın mümkün olduğunca sade ve derli toplu olmasına özen gösterin. Karışık bir arka plan, fotoğrafınızın çekiciliğine gölge düşürebilir.

 

selfie

  • En uygun ışığı bulun

İyi bir fotoğaf için en önemli konulardan biri elbette ki ışık konusudur. Güneş ışığı, en güzel ve en doğal ışık elbette. Ancak güneş ışığının yeterli olmadığı bir ortamda selfie çekecekseniz birazdan bahsedeceğimiz ekipmanlardan faydalanabilirsiniz.

 

selfie

  • Kolunuzu doğru ayalayın

Selfie çekerken yüzünüzün açısı kadar kolunuzun açısı da önemlidir. Selfie çekerken kolunuzun görünmesi aslında çok da istenen bir şey değildir. Bu yüzden kolunuzu çok fazla uzatmamaya dikkat edin. Kolunuzu fazla uzattığınızda ayrıca kolunuzun olduğundan daha büyük görünmesine ve vücudunuzla tezat bir görünüm oluşmasına da neden olabilirsiniz.

selfie

  • Yapay olmamaya özen gösterin

selfie

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.